V Almogàver Muntanyes de Prades de 2015.

Dissabte, 28 de febrer de 2015 - Prades
Classificació

DorsalNomEdatTempsPuntsClubSexeOrdre
00366gerard cerrada gimenez3408:0324
running hooliganhome1
00238XAVIER AYALA SALLA3408:1524CLUB EXCTA. L’ESPARDENYA VILALLONGA DEL CAMPhome2
00351Mario Ortiz Fabregas3208:1724CLUB ALPÍ K2home3
00108TOMAS PERPIÑA MEDIEL4008:2324ASS.EXCTA. ELS BIRIMBINS DE PRADEShome4
00356Josep Mª. Jaume Carrera4308:4624C. E. I.home5
00023RAUL ALBA FERNANDEZ3508:4224CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome6
00119VICTOR Echevarria3008:5124CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome7
00207FRANCESC AGUILAR CELDRAN3208:5124CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINAhome8
00035DANIEL PEDREIRA AGUILAR3308:5124CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome9
00244ANTONIO ESQUINAS RINCON4409:0724CLUB PATXANGUERUS D’ALFORJAhome10
00193MARC CAMPRUBI SUBIRANA4209:1924CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDORhome11
00332BIEL ROCA FUSALBA5109:2624BOTARELLhome12
00233ANDRES ALEJANDRO PALOMARES MORENO4609:2724CLUB MUNTANYENC MOLLEThome13
00065MARCOS GELSON ALVEZ MAYNA4509:2824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome14
00334DAVID GARCIA ROSALES2909:3124C.A. SANT ANDREU DE LA BARCAhome15
00257XAVIER ALUJA BALSELLS3809:3424ASS.D’AMICS DE LES MUNTANYES DE PRADEShome16
00309Jose Carlos Cano Martinez4509:3424CLUB PATXANGUERUS D’ALFORJAhome17
00184ENRIQUE BROTO HERNANDEZ2909:3624CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome18
00006JOSEP Mª ZURITA GONZÀLEZ5009:3824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome19
00220BERNAT MARTINEZ FIGUEROLA5509:3824ASS.ESP. EKKE LLEIDAhome20
00213Jordi Recasens García4009:4424ASS.EXCTA. EL SENDERÓ DE RIUDECOLShome21
00208REGORIO BAREA SILVA4109:4624CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRALhome22
00126JOAN ESTIVILL ROIG5009:5124ASS.EXCTA. ELS BIRIMBINS DE PRADEShome23
00176JESÚS BURLÓ IRIGARAY5309:5124ASS.EXCTA. ELS BIRIMBINS DE PRADEShome24
00209Joan Casanovas Casas4709:5124CENTRE EXCTA. TARADELLhome25
00040Joan Pallejà Elias5409:5224CLUB EXCTA. DE GRÀCIAhome26
00123SERGI SOLÉ PLA4609:5324CLUB EXCTA. MADTEAMhome27
00140XAVI CAPDEVILA VALLVE4609:5624AGRUP.CULT.VILA-SECA (SE)home28
00172RAFAEL SUBIRÓS PICAZO4509:5724CLUB D’ATLETISME TERRES DE L’EBREhome29
00236Pau Gimeno Ballester3409:5724CENTRE EXCTA. REFALGARÍhome30
00112JESUS BAYO RIVERA4409:5924CLUB ESP. GARRAF RUNNERShome31
00202JOSEP MARIA RIUS GARCIA3410:0024AGRUP.CULT.VILA-SECA (SE)home32
00316XAVI MIQUEL SOTORRA5710:0024KAAKhome33
00312Enric Aguilar Anfrons4510:0824Club Tennis Tarragonahome34
00364FRANCISCO TORMO GARCIA3910:1224INDEPENDENThome35
00368Jordi Soler Vicente3510:1224SAM Alzirahome36
00057José Olivares Moreno5210:1424UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀhome37
00342Carlos Nocelo Zarate4210:1924Club Atletisme Esparreguerahome38
00348Jordi Arahuete Lopez3510:1924Arboçhome39
00128Joan Llopart Belloc3710:2124AL-PI-NISME CLUB ESPORTIUhome40
00059Juan Manuel Calahorro Pérez4510:2424CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome41
00136Francesc Felip Rodon5510:2624ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUShome42
00352Christian Aznar Matillas3310:2624independenthome43
00138LLUIS ROGER MOLET3810:2724CENTRE EXCTA. REFALGARÍhome44
00452Esteve raventos sabate4210:2724obrint traçahome45
00110Xavier Domenech Munté4410:3024CLUB EXCTA. PRIORAThome46
00111JOSEP MARIA JUST TURON4610:3024CLUB EXCTA. PRIORAThome47
00030JORDI BERGA LOPEZ5310:3524CLUB EXCTA. MADTEAMhome48
00203JORDI MARCH SAROBE3410:3624CLUB ALPÍ K2home49
00137Vicente Ramal Martínez4610:3724CENTRE EXCTA. REFALGARÍhome50
00183DAVID OLIVER NIETO3710:3724CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome51
00253PAU LLOPART ROCA2510:3924CENTRE AGRÍCOLA SANT PAU D’ORDAL (SE)home52
00223GERARD PRATS FERRÉ4710:4024CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome53
00142Martí Cano Riera5410:4124CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome54
00204Enric Sabaté Muñoz5610:4224CLUB EXCTA. ALPICAThome55
00347jordi vidal canals4510:4224moutain trail vila-secahome56
00354Jordi Oller Recasens4310:4224castellers de vilafrancahome57
00337GERARDO POSE MATO4510:4324mountain trail vila-secahome58
00230JESUS ANGEL CIRIA PUEYO4810:4924ASS.EXCTA. MONTMELLhome59
00166Joan Buenafuente Sans Sans4110:5024CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome60
00215LLUIS SIMÓ PIÑOL5510:5024CENTRE EXCTA. DE LLEIDAhome61
00121CARLOS GARRIDO GUTIERREZ3810:5124CLUB EXCTA. MADTEAMhome62
00320Josep Ma Hernández López4310:5124All Trail Team Reushome63
00225PERE LLINARES LLORCA4010:5524CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome64
00222IGNASI Mª PRATS FERRE5010:5924CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome65
00210RAMÓN VILLAMAYOR CORRALES4011:0124AGRUP.CULT.VILA-SECA (SE)home66
00063XAVIER COTS SOLÉ5411:1024CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome67
00338JORDI SALAT FERNANDEZ5211:1024-home68
00159Xavier Gutierrez Ortega3611:1524CENTRE EXCTA. SANTA PERPÈTUAhome69
00224Pau Pares Comas3811:2224UNIÓ EXCTA. VIChome70
00235SALVADOR MONTILLA CABALLERO4011:2224CENTRE EXCTA. MOLINS DE REIhome70
00227MARC SALA ROVIRA3911:2224CLUB EXCTA. VIA FORAhome71
00034VICENÇ PULIDO FRANCÀS3511:2324CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome72
00301David Via Segura3411:2324Fentviahome73
00043MANEL ZAMORANO OLOGARAY2711:2524CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome74
00153ANTONIO DELGADO SANTISTEBAN4611:2524CENTRE EXCTA. SANTA PERPÈTUAhome75
00211MARCOS HERNANDEZ FLORES5311:2524CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome76
00080TONI PONS LLAURADÓ4511:2624CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome77
00249Salvador Moreno Moreno3911:3124UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀhome78
00317antoni guerra salas4611:3224independenthome79
00106Xavier Capdevila Carrera5211:3324CENTRE QUITXALLA EXCURSIONISTAhome80
00061Jaume Salvado Perello4511:3624AGRUP.CULT.VILA-SECA (SE)home81
00028Juan Antonio Lorente Rubio5911:4124CLUB EXCTA. ARESTA NORDhome82
00102DANIEL PUERTAS MORENO3311:4624ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUShome83
00074EDUARD FARRERONS GALLEMÍ4611:5024CLUB EXCTA. MADTEAMhome84
00248Josep Maria Senan Amorós3511:5124CLUB EXCTA. L’ESPARDENYA VILALLONGA DEL CAMPhome85
00250David Basora Campos3811:5124CLUB EXCTA. L’ESPARDENYA VILALLONGA DEL CAMPhome86
00194JORDI MARTÍ BELTRAN3912:1324CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome87
00012Arturo Balfego marti4512:2024UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA TORTOSAhome88
00321Joan Brull Vaqué3612:2024CE La Calahome89
00037JESÚS FERNANDEZ SERRANO4212:2524CLUB EXCTA. PRIORAThome90
00170ANTONIO CAMUS FERNANDEZ4012:2524CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome91
00019F. Ramón Manzanares Mollà5612:2724CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome92
00046FRANC CABO PATÓN2912:2824UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀhome93
00114FRANCESC BONADA AMILLS4212:2924UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀhome94
00127AMADEU MARTÍ FERRÉ4712:3224CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome95
00077ALBERT REGINCOS ISERN4312:3324AGRUP.EXCTA. PALAFRUGELLhome96
00328NORBERT PARERA BUCH4612:3324L’ESQUADRAhome97
00331Ferran Abad Baig4512:3324Club Excursionista de Terrassahome98
00133IVÁN LÓPEZ SOCIATS4612:3624CLUB CENTRE EXCTA. SANT JOAN DESPíhome99
00302Jaume Pla Ninot4012:3624Montoliu-Savallàhome100
00100JOAN FRANCESC SOLE SANCHEZ4512:3824CLUB EXCTA. MADTEAMhome101
00032Xavier Felip Arroyo5312:4024CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome102
00313LLUIS CASTILLO SERRANO5112:5224INDEPENDENThome103
00116Xavier Caros De La Cruz5612:5624CENTRE EXCTA. DE CATALUNYAhome104
00201RAMON MALLAFRÈ GISPERT5112:5924CENTRE EST.RIUDOMENCS ARNAU PALOMAR (SE)home105
00330Maximino Bécares Descosido5712:5924Particularhome106
00322Juan Ramon Tortajada Martinez4213:0924C.A. La Pobla de Vallbonahome107
00237Jorge Pablo Lazzaro Fierro4813:1124ASS.ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDÀhome108
00147GERARD BADIA ANGUERA3613:1324AGRUP.EXCTA. L’URGELLhome109
00036ROMAN GIMFERRER CASANOVAS5113:1824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome110
00099Víctor Puig Palomeras4413:1924CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome111
00071OSCAR TURULL BASART3013:2024AGRUP.EXCTA. GRANOLLERShome112
00129EDUARD SÁNCHEZ ARTIGAS5113:2124CENTRE EXCTA. SANTA PERPÈTUAhome113
00125Ramon Puig Climent6513:2224ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUShome114
00054ALFRED LLORT PARIS4613:2624ASS.ESP. BLANCAFORThome115
00258OSCAR MARQUEZ LLURBA4213:2624ASS.ESP. BLANCAFORThome116
00009JOAN TABERNER MASNOU5213:2724CLUB DE MUNTANYA HORITZONShome117
00255Oriol MIR I GUXENS5113:2824AGRUP.EXCTA. MARTORELLhome118
00359Francesc J. Robert Sanxis4913:2824-home119
00174Josep Antoni Garcia Rubio4813:3924UNIÓ ATLÈTICA TERRASSA (SE)home120
00242Ángel Marín Maestro4613:4924ASS.D’EXCURSIONISTES DE CORNUDELLA DE MONTSANThome121
00333Jordi Masó Català3713:4924independenthome122
00158PAU SUST DE ROSSELLÓ5113:5124UNIÓ EXCTA. DE SABADELLhome123
00144FERRAN GONZÀLEZ CASTELLÀ4413:5424CENTRE EXCTA. GUISSONENChome124
00206Ignasi Casas Pradas5013:5424SECCIÓ EXCURSIONISTA DE L’ATENEU SANTJUSTENChome125
00189JOSEP JOAN SALVADO PAMIES6214:0224ASS.ESP. BARONIA D’ESCORNALBOUhome126
00060Markus Stilo -4714:0724CENTRE EXCTA. DE TERRASSAhome127
00007RAMON ALCALDE RETAMERO5014:0824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome128
00021Francesc Muñoz Rueda6314:0824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome129
00041Emili Amich Riau5314:0824CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome130
00329santi pàmies sans2914:0824Borges del Camphome131
00346IVAN PUJOL ADELL2914:0824A FER LO CABRA - ALFARAhome132
00355Joan Vicient Calvo2814:0824Independenthome133
00115JAUME RIBOT CANER3514:0924CLUB EXCTA. MADTEAMhome134
00228DANIEL HERNÁNDEZ CRESPO4114:1524CENTRE EXCTA. ROCA NEGRAhome135
00026MIQUEL GIL ARMENTEROS3814:2424CENTRE EXCTA. SANT BOIhome136
00315alexandre martin-albo ferrera4814:2424obrint-traçahome137
00001Josep Tomas Ferre6314:2924CENTRE QUITXALLA EXCURSIONISTAhome138
00363Javier Blasco Fernandez4414:29242x2 sampedorhome139
00221Albert Agustí Costa3114:3824CENTRE EXCTA. PARETShome140
00308Javier Hernando Ureta3214:3824-home141
00343Atanasio Hernando González6314:3824Independientehome142
00344ceferino miguel almenara muñoz5014:3824independientehome143
00162ROBERT ACEÑA ALONSO5415:0724PENYA CICLISTA ALTAFULLA (SE)home144
00151JUAN CARLOS GIL ROVIRA4415:1324CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINAhome145
00234ARNAU RUIZ GRACIA1915:1324CLUB EXCTA. REDDIShome146
00311MARTI PEREZ GISBERT2215:1324ESPORTIU PENEDEShome147
00318Cesc Oliva Cerdán2515:1324Alliberahome148
00075Pere Roca Magri5115:2424CENTRE EXCTA. DE LLEIDAhome149
00300Manel Marçal Roig5115:2424Esquadrahome150
00305RODOLF GARCIA FERRERO4815:2424CAPhome151
00361José Antonio Santacruz López3815:2424.home152
00367Andrés Lermos Expósito3715:2424Club Natación Terrassahome153
00246Harald Ebinger .6015:2924CENTRE EXCTA. DEL PENEDÈShome154
00167XAVIER MARTÍ FAU3615:3724ASS.EXCTA. MONTMELLhome155
00195PEDRO ZURITA LOPEZ3715:3724CENTRE EXCTA. SALTENChome156
00076Jaume Amiel Picola7115:4024UNIÓ EXCTA. DE SABADELLhome157
00070JOSEP VENTURA GUARRO5815:4724CENTRE EXCTA. SALTENChome158
00122ROGER GAONA BOIXADER1515:4924CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome159
00020Miquel Boada Artigas4115:5024CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome160
00081ESTEVE GAONA SANZ4615:5024CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome161
00160VICENTE BÁRCENAS CAMPO5415:5724UNIÓ MUNTANYENCA ERAMPRUNYÀhome162
00154ENRIC AGUILAR MAYORDOMO4815:5824CENTRE EXCTA. CARDONAhome163
00096Francesc Rodriguez Gomez5616:0324CENTRE EXCTA. DEL PENEDÈShome164
00178SERGIO FUENTES FERRER4016:1424UNIÓ MUNTANYENCA ERAMPRUNYÀhome165
00149Giulia Portaluri2808:5124CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOdona1
00197Montserrat Sistere llop4609:3824CENTRE EXCTA. D’OLOTdona2
00117Eva Higuera Urbano3710:2124CLUB D’ESP. DE MUNTANYA CAPAFONTSdona3
00064FRANCISCA MARTÍNEZ BATEMAN5010:4924CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOdona4
00214JUDIT FRANCÍN DAIMIEL3110:4924CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINAdona5
00113Emilia Ramos Giner4811:1024CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAdona6
00141Ana Miguel Miguel5311:2324CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAdona7
00104NÚRIA LOPEZ CORRETGER3811:3224CENTRE EXCTA. DEL PENEDÈSdona8
00073CRISTINA CALBET RIERA4511:5024CLUB EXCTA. MADTEAMdona9
00095ANNA PLA MORO3412:0224CENTRE EXCTA. GUISSONENCdona10
00017CAROLINE VOCANSON3012:2124CLUB DE MUNTANYA HORITZONSdona11
00045CRISTINA LIRIA GARCIA2612:2824UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀdona12
00314OLGA MARTIN MORALES4112:5224INDEPENDENTdona13
00157Mireia Diaz Sanchis4513:0524CENTRE EXCTA. TORRELLENCdona14
00247NEUS GIL ESCUDERO3213:1124ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUSdona15
00307EULÀLIA SERRA PRATS3813:1124NO ESTIC A CAP CLUBdona16
00109ESTER MARTÍN HERRERO3213:1324ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUSdona17
00164TERESA ANTONIA MARTÍNEZ FARRÉ3513:1324CENTRE EXCTA. BORGES GARRIGUESdona18
00101AINARA BLANCO GOMEZ3113:2224ASS.EXCTA. CATALUNYA DE REUSdona19
00051MONTSE GARRIDO DOMINGUEZ4514:2424CENTRE EXCTA. DE CASTELLARdona20
00052SUSANA SANCHEZ CARRION3914:2424CENTRE EXCTA. DE CASTELLARdona21
00083Maria Alcàntara Ciurans5614:2424CENTRE EXCTA. ESQUIROLdona22
00200Ma. Rosa Casanovas Feliu4715:0424ASS.ESP. ULLASTRELLdona23
00241CRISTINA DAROCA PROUS3615:0424CLUB EXCTA. ARÍTJOLdona24
00132ANNA GARCIA BERNAT3315:0524CENTRE EXCTA. CIM BELLPUIGdona25
00082SORAYA GAVILÁN BOLA2915:3724CENTRE EXCTA. FARNERSdona26
00188EVA MARÍA GUEVARA CUELLAR3615:3724CLUB EXCTA. MADTEAMdona27
00089MARIA CARME Tuneu Codina3615:4724GRUP EXCTA. MANLLEUdona28
00161ANNA LIJARCIO MONS4015:5724CLUB ESP. ROCKO D’ALMENARdona29
00339Beatriz Fonfreda cortezon3815:5724Independentdona30
00177VERONICA PELAEZ CEBRIAN4116:1424UNIÓ MUNTANYENCA ERAMPRUNYÀdona31
00145F. XAVIER PASTOR VIEL3821CLUB EXCTA. SANT QUIRZE DEL VALLÈShome
00226Josep Isidre Badia Sellarés6821CENTRE EXCTA. DE TERRASSAhome
00146ESTHER DOMENECH LOPEZ3521CLUB EXCTA. SANT QUIRZE DEL VALLÈSdona
00163IRATXE IÑIGO TORRES3721CENTRE EXCTA. DEL PENEDÈSdona
00088EDUARDO SANZ SANTANO4619CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00002Xavier Sans Cordomi5619CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00008ANTONIO SERRANO DE LA TORRE4119CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00010Josep Maria Coll Martinez5219UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀhome
00011JOSÉ LUIS CASBAS BUENAVENTURA5719ASS.ESP. VIDABONAhome
00015ANGEL ROMERO PIÑA4519CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00018JOSEP VIVÓ PÉREZ5519CLUB EXCTA. MADTEAMhome
00022EDUARD BARTRINA COMALAT3719CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00027Josep Murtró Sogas4719CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADAhome
00029JOAN PONS SOLÉ3019ASS.EXCTA. ESCOLTES I GUIEShome
00031Pedro Bonías Trujillo4019CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00038Santiago Formiguera Sala6519CLUB MUNTANYENC SANT CUGAThome
00039SANTIAGO PÉREZ MORROS3219CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00047ANGEL MARTÍN DE LA FUENTE4919CLUB EXCTA. REDDIShome
00049CARLES SIMARRO HABA3319ASS.D’EXCURSIONISTES DE CORNUDELLA DE MONTSANThome
00050VICENTE ALONSO RIAGUAS6219CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00055ANGEL GARCIA MIRANDA6219CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00066JOAQUIM FRANCH PONS6719CLUB ESP. D’ACTIVITATS DE MUNTANYA PARETS-CAMhome
00069JAVIER BORRAS MARQUES4019CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00072JOSEP Mª PARÈS ADRIAN ADRIAN5219CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADAhome
00078Juan Carlos Pretel Bustos5919CENTRE EXCTA. ARENYS DE MARhome
00086Fermí BERNARDO PÉREZ5119CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADAhome
00090MANUEL CABALLERO GALVAN5719CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00091VICTORIANO CABALLERO GALVAN5919CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00092MARTIN TORRES LÓPEZ4219AGRUP.CIENTIFICO-EXCTA. MATARÓhome
00093ANDREU GARCIA RUIZ4719CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADAhome
00097SALVADOR VICENTE CASTELLÓ REY4019CLUB EXCTA. ESPARREGUERAhome
00098JONATAN MORALES ALBÓS3619CLUB EXCTA. ESPARREGUERAhome
00103ROQUE CAMINS BENAIGES4119CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00107OCTAVIO CABEZA RUIZ6519CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00118JOAN FERRER ROCOSA5819CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00120Fulgencio Fort Cabezos6319CLUB ESP. D’ACTIVITATS DE MUNTANYA PARETS-CAMhome
00135SALVADOR MORON MOLINA4619CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00139DANIEL RAMIREZ LUQUE3119CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00148Lluís Barri Vila5719CENTRE EXCTA. SANT POLhome
00155Joan Miquel Labrador Matias6019AGRUP.CIENTIFICO-EXCTA. MATARÓhome
00156Jordi Domenech Lozano5119CLUB ESP. D’ACTIVITATS DE MUNTANYA PARETS-CAMhome
00165JAIME MARGINET ROBAS3919CLUB ESP. L’ARENYhome
00169MARC GENÉ ANDÚJAR4619CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome
00171OSCAR ÀVILA FERRANDO4819CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome
00175MARC VERGÉS ROURA4219CLUB EXCTA. MADTEAMhome
00179EMILI VOLTA VALLES5819CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAhome
00185Juan José Parra Torres5219CLUB EXCTA. DE GRÀCIAhome
00186Victor Sanchez Cadena5619ASS.EXCTA. SANT VICENÇ DE MONTALThome
00196JOSEP Mª BARBERÀ FONS5319CLUB EXCTA. D’ALCOVERhome
00198Josep Pons Colell4619CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDORhome
00205NATXO CAMINS PROFITOS5419CLUB EXCTA. ALPICAThome
00216Albert Barrieras Martí6019ESPLUGA VIVA (SE)home
00229MIGUEL ANGEL HERNÁNDEZ CRESPO4019CENTRE EXCTA. ROCA NEGRAhome
00232Jordi Candela Farga4419ASS.EXCTA. PLANOLEShome
00239PERE CALDERÓN ARASA4319CLUB NATACIO REUS PLOMS (SE)home
00240Antoni Daroca Roig6119CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome
00243MAGÍ FERRÉ TAVERNA4119CLUB PATXANGUERUS D’ALFORJAhome
00303Francisco Conde Barahona4019ningunohome
00304XAVIER ROIG ROIG4419INDEPENDENThome
00306Miquel Carnice Aguilar4419TENIS PARKhome
00319JOSEP CABRERA DOMINGO5319ULTRAhome
00323IVAN LABELLA AIXUT4119INDEPENDENThome
00326TONI SANCEZ GARCIA4519TREMP RUNNERShome
00013ROSA MARIA GRAELLS LACAL4519CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAdona
00016MARTHA CECILIA SANCHEZ ABACUC4319UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA BAGÀdona
00033Maria Vizcaino López4619CLUB CENTRE EXCTA. CALDES DE MONTBUIdona
00044ILINCA LUKIC LUKIC4519AGRUP.CIENTIFICO-EXCTA. MATARÓdona
00048LARA PELLEJÀ JOSA2719ASS.D’EXCURSIONISTES DE CORNUDELLA DE MONTSANTdona
00056MARIA ISABEL RAMOS GONZALEZ3719CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAdona
00105FRANCESCA BELTRAN BERNADICH4119CLUB EXCTA. INDEPENDENT DE CATALUNYAdona
00130Antonia FÀBREGAS MORENO4619ASS.ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDÀdona
00131PILAR COLS MARSINYACH5619ASS.MUNTANYENCS BERGUEDANSdona
00168Montserrat Berenguer Safont5519CENTRE QUITXALLA EXCURSIONISTAdona
00180Carme Bernaus Romero4919CLUB EXCTA. ESPARREGUERAdona
00181Remei Viles Torrent6419ASS.CENTRE EXCTA. AGRAMUNTdona
00187ELISABET ESTRADA ARMENGOL4519AGRUP.CIENTIFICO-EXCTA. MATARÓdona
00190MARIAN GARBAJOSA TORRECILLA4119AGRUP.CULT.VILA-SECA (SE)dona
00192Carme Ruana Suñe5219CLUB EXCTA. REDDISdona
00199Mª CARME SAS ESCOLA5119CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRALdona
00245MARIA CLAUSTRE PUIG ROSICH5119CENTRE EXCTA. DEL PENEDÈSdona
00327SILVIA SENYÉ ENSEÑAT4319TREMP RUNNERSdona
00336Mar Vidal Masip4119CE Arenydona
00349ROSER MOLET GUASH5419CENTRE EXCTA. CIM BELLPUIGdona
00350IMMA OLIVA PIERA3819CENTRE EXCTA. CIM BELLPUIGdona
00005JOSEP MARIA MASSÓ URGELLES6519CLUB EXCTA. GELIDAhome
00134JOSEP FIGUERAS SALVADO44CLUB EXCTA. TRAIL TARRACOhome
00231ALEXIS GÓMEZ PASCUAL21CLUB EXCTA. VINYOLShome
00254Agustin Cañadas Granados50AGRUP.EXCTA. MARTORELLhome
00053JOSEP MARIA ROIGE SANS57CLUB EXCTA. ARÍTJOLhome
00191Jaume Sangenis Anguera68ASS.ESP. BARONIA D’ESCORNALBOUhome
00218ANTONIO GIMENEZ SANCHEZ50ASS.SANT MARTÍ ESPORT (SE)home
00310JUAN CARLOS MENDOZA MENDOZA43PANDAhome
00324TONI DIAZ31INDEPENDENThome
00353victor hernández escribano57els amics del Mashome
00357JORDI BESORA MALLAFRE51AMICS DEL MAShome
00358J.ANDREU MARTINEZ RODRIGUEZ53AMICS DEL MAShome
00369Jonatan Martín Rodríguez27-home
00341JAUME BOFILL FERRER39CENTRE EXCURSIONISTA TERRASSAhome
00365Eduardo Naya Celma51Club Atletisme Salouhome
00217Diego Aguilar Torres54CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINAhome
00325Gabriel Alfonzo Csanalosi Buko61nohome
00087DAVID OVEJERO FOMBUENA38CLUB EXCTA. DE GRÀCIAhome
Reglament

ORGANITZACIÓ.
Aquesta caminada de resistència és tot un repte: vol emular l’esperit de sacrifici, la força i la determinació dels antics almogàvers. Aquests guerrers catalans van batallar i conquerir mitja mar Mediterrània durant l’edat mitjana. Només uns pocs escollits han estat capaços d’aconseguir gestes similars. L’Almogàver Muntanyes de Prades ofereix l’oportunitat d’experimentar les sensacions i les vivències que representa el gran repte de completar el recorregut.

En concordança amb la filosofia que caracteritza l’AAMP, el recorregut de l’Almogàver Muntanyes de Prades vol donar a conèixer les raconades més desconegudes i espectaculars de les Muntanyes de Prades, dins de les limitacions de distàncies i desnivells que implica la Copa Catalana de Caminades de Resistència. Així, com podeu veure al plànol general d’ubicació del recorregut, els participants passeu també per bona part dels nuclis habitats de l’interior de les Muntanyes de Prades i per les seves tres valls (Brugent, Glorieta i Siurana), per la qual cosa resulta un recorregut de descoberta integral d’aquest territori. Un recorregut, al mateix temps exigent i tècnic, que farà gaudir els participants amants de la muntanya.

La V Almogàver Muntanyes de Prades de 2015, que es farà el 28 de febrer de 2015, és una prova no competitiva de resistència per camins de muntanya amb un temps limitat de 17 h. El recorregut és de 60,250 km senyalitzats i 5442 m de desnivell acumulat, que transcorre íntegrament per les Muntanyes de Prades amb sortida i arribada a la vila de Prades.

És una prova puntuable per a la 18e Copa Catalana de Caminades de Resistència, en què s’estableix una puntuació individual (pendent d’aprovació per la FEEC).

INSCRIPCIÓ.

La inscripció es farà a partir del 1 de gener de 2015 través de la web de la FEEC, Inscripció, Aqui »»».

El termini d’inscripció es tancarà el 26 de febrer de 2015, o un cop assolits els 700 participants.

La inscripció es considerarà vàlida un cop efectuat el pagament individualitzat.

Els drets d’inscripció són de 25 € per als participants amb llicència de la FEEC, FEDME i adherides a la UIAA de l’any en curs, i de 32 € per als no federats (incloent la llicència temporal de la FEEC amb cobertura únicament vàlida per la durada de l’activitat).

Tots aquells que no tinguin la llicència FEEC i siguin d’altres federacions, s’hauran d’inscriure com a NO FEDERATS, retornat la diferencia de l’import d’inscripció, el dia de la prova. Cal fer-ho consta al camp de comentaris, indican, federació i numero de llicencia.

Tot participant que no sigui soci de l’AAMP se’l fera temporalment soci d’AAMP per una durada de 24 h.

Els drets d’inscripció inclouen: avituallaments líquids i sòlids.

L’organització es reserva la facultat d’admetre inscripcions després del dia 26 de febrer de 2015.

En cas d’acceptar-les, es cobrarà un recàrrec de 10 €.

La inscripció es limita a 700 participants.

Per recollir el dorsal, els federats han de presentar el DNI/NIE i la llicència federativa original anual vigent, i els no federats el DNI/NIE.

FITXA TÈCNICA.

Espai natural: Muntanyes de Prades

Punt de sortida i arribada: Prades – Plaça Major

Dia: dissabte 28 de febrer de 2015

Hora sortida: 8.00 del matí

Durada: 17 hores Distància: 60.250 km

Desnivell total acumulat: 5.442 m

Llicència federativa necessària: A

 

NORMATIVA DE l’ALMOGÀVER MUNTANYES DE PRADES 2015. CAMINADA DE RESISTÈNCIA

La sortida serà en grup a les 8.00 h del dia 28 de febrer de 2015, a la Plaça Major de Prades.

Horari de recepció del participants: de 6.00 a 8.00 de la matinada a la Plaça Major de Prades.

Abans de la sortida, es lliurarà a cada participant el control de pas, la descripció de l’itinerari i les normativa durant la cursa.

Hi haurà 7 controls de pas amb líquid i avituallament. A cada control es marcarà i s’apuntarà l’hora de pas.

Passar pels controls després del temps màxim estipulat de pas, implicarà l’eliminació del participant (vegeu la taula de temps).

La V Almogàver Muntanyes de Prades és una prova puntuable per a la 18a COPA CATALANA DE CAMINADES DE RESISTÈNCIA.

Barem de puntuació: (pendent d’aprovació per la FEEC).

Sols el federats de l’any en curs.

El recorregut complet  s’assignarà 24 punts per a la 18a CCCR. (12 punts per distància i 12 punts per el desnivell acumulat 5442 m.).

Els que superin els 45,350 km (Farena) s’assignarà 19 punts per a la 18a CCCR. (10 punts per distància i 9 punts per desnivell acumulat 4320 m.) .

Els que superin els 51,280 km (Barrulles) s’assignarà 21 punts per a la 18a CCCR. (11 punts per distància i 10 punts per desnivell acumulat 4735 m.).

Per mes informació consultar la normativa de la FEEC.

És motiu de desqualificació:

No presentar la llicència federativa vigent acompanyada del DNI/NIE pels federats o el DNI/NIE pels no federats a qualsevol membre identificat de l’organització que ho sol•liciti.

No fer la totalitat del recorregut a peu i no passar per tots els controls dins del temps d’apertura i tancament de cada control.

Si un participant no ha estat marcat en algun dels controls, quedarà eliminat.

La pèrdua del dorsal. Malmetre la natura o llençar deixalles.

Contravenir la normativa vigent sobre prevenció d’incendis.

No respectar propietats, masies i conreus per on passi la caminada.

No ajudar o prestar atenció a participants que requereixin assistència.

No comunicar al control més proper qualsevol incidència o accident que hagi observat.

No tenir respecte pels altres participants i membres de l’organització.

Modificar o retirar la senyalització del recorregut.

No seguir les indicacions donades per qualsevol membre de l’organització.

No proveir-se obligatòriament del material de seguretat que exigeixi l’organització.

La desqualificació significa la pèrdua del dret d’inscripció a criteri d’AAMP.

No complir el que articula la present normativa.

Reclamacions:

Després de 15 dies des de la publicació dels resultats de la prova a la pagina de la FEEC els resultats passaran a ser definitius.

Temps homologat:

Es considerà que el temps és homologat sempre que s’hagi marcat als controls.

El temps màxim per fer l’itinerari és de 17 hores.

Així, l’hora de tancament del control d’arribada serà a les 01.00 del 1 de març de 2015.

En cas d’abandonament o incidència comunicar-ho a l’organització de la prova, utilitzant el telèfon que consta a la targeta de marcatge.

El mal temps no serà obstacle per a la celebració de la caminada; si bé, l’organització es reserva el dret de modificar o suspendre la caminada per tal de garantir el benestar i la seguretat dels participants.

És obligat portar un material mínim, l’organització en pot fer revisió abans, durant o al final de la marxa.

Material mínim:

Manta tèrmica o de supervivència de 1,4 x 2m mínim.

Sistema d’hidratació (mínim 1 l).

Jaqueta impermeable i transpirable tipus Gore-Tex®, Membrain®, H2NO®, eVent® o similar. En cas que la previsió meteorològica pronostiqui una baixa probabilitat de pluja, l’organització podrà excloure aquesta peça del material obligatori.

Frontal o llanterna amb piles de recanvi.

Mòbil amb saldo, bateria plena i aparell encès.

Portar elements reflectants homologat.

L’organització ha establert, seguint les indicacions del Reglament de Caminades de Resistència aprovat per la FEEC, un protocol de seguretat i d’itineraris alternatius pels trams més compromesos en cas de condicions meteorològiques adverses o altres imprevistos.

Els participants es comprometen a seguir sempre les alternatives marcades per l’organització mateixa i aquesta no es farà càrrec dels participants que no segueixin les instruccions del protocol de seguretat o bé no estiguin inscrits en la caminada.

Qualsevol altre cas no previst en aquest reglament serà resolt per l’organització i per membres de l’Àrea de Caminades de la FEEC.

Per participar cal que el inscrit tingui 14 anys a 31 de desembre de 2015.

Els menors de 18 anys han d’anar acompanyats d’un adult durant el recorregut i portar una autorització escrita dels pares o tutors amb una fotocopia del DNI/NIE d’aquest.

És responsabilitat del participant portar l’equip i material adequat per a la caminada. També és responsabilitat de cada participant haver obtingut els coneixements teòrics i pràctics necessaris per poder participar a la prova, així com del seu propi estat físic. A aquest efecte, signarà una declaració responsable.

L’organització no es responsabilitza dels possibles accidents i danys que puguin rebre o causar els participants. Tampoc es fa responsable dels objectes que es perdin o que els participants deixin als controls.

Tots els participants que acabin el recorregut dins el temps màxim de 17 hores i no hagin estat desqualificats tindran la consideració de classificats. Així, la velocitat mitjana mínima pel recorregut és de 3,5 km/hora.

Només puntuaran per a la 18a COPA CATALANA DE CAMINADES DE RESISTÈNCIA els participants que estiguin en possessió de la llicència de la FEEC de l’any en curs en la modalitat A o superior i siguin majors de 18 anys. Participar a la marxa suposa acceptar aquesta normativa. I en cas de no complir-la, el participant en quedarà exclòs.

Les dades d’inscripció, nom, adreça, població, DNI/NIE, federat, entitat, data naixement, numero de telèfon/mòbil i adreça electrònica, s’incorporaran en una base de dades propietat de l’AAMP per al seu posterior tractament en properes activitats de l’entitat.

Durant la caminada, l’organització fotografiarà i filmarà els participants i de les imatges en farà bon ús. Si per algun motiu no esteu d’acord amb aquesta opció, cal comunicar-ho per escrit a l’AAMP. L’organització es reserva el dret a modificar aquesta normativa.

L’organització es reserva el dret d’admissió, abans de la prova, o d’expulsió durant la prova.

L’organització no te l’obligació de donar el temps emprat pel participant a l’arribada.

Responsabilitat:

Afrontar una caminada de resistència requereix unes condicions físiques i psíquiques òptimes. L’entitat organitzadora no està obligada a demanar cap tipus de certificat mèdic, si bé te la potestat d’admetre o fer fora de la prova aquelles persones que consideri de risc abans o durant la caminada. L’entitat organitzadora, organitzadors, voluntaris, i la FEEC, no assumeixen cap tipus de responsabilitats pels accidents, negligències i danys a tercers que es poguessin produir durant la caminada.

El reglament de la prova està basat en el reglament de la CCCR, i en el reglament intern de l’entitat organitzadora. Aquests reglament esta homologat per la FEEC.

Control Descripció Km Alçada Apertura Tancament
0 Prades – Sortida 0,00 940 8.00 8.00
1 Mas de l’Extremenyo 7,86 790 9.10 10.30
2 La Febró 15,47 714 10.15 12.30
3 La Mussara 20,35 918 11.00 14.00
4 L’Albiol 28,73 771 12.15 16.30
5 Mont-ral 34,72 801 13.15 18.15
6 Farena 45,35 560 15.00 21.00
7 Barrulles 51,28 722 15.45 23.00
8 Prades – Arribada 60,25 940 17.00 1.00
Corbes de nivell

Mapa recorregut

Share This